Tatry z Góry Świętej Anny. Góra Świętej Anny jest jednym z lepszych punktów widokowych woj. opolskiego i Wyżyny Śląskiej.

Zdjęcia przedstawiają: Tatry Wysokie, Tatry Zachodnie, Gliwice
Miejsce: Góra Świętej Anny, Chełm (Wyżyna Śląska), woj.opolskie  50°27’18.7″N 18°10’21.2″E oraz 50°27’22.7″N 18°10’20.0″E okolice Domu Pielgrzyma.
Wysokość obserwatora: 359 m n.p.m.
Odległość: Tatry – Kieżmarski 202,7 km, Łomnica 202,6 km, Lodowy 200,9 km; Gliwice – 40 km, RTCN Katowice/ Kosztowy – 73 km.
Czas: 2 stycznia 2023, przed wschodem słońca oraz 27 grudnia 2023 w dzień.
Autor: Adrian Biela
Sprzęt: Canon Eos 80D + sigma 150-600
Opis: Góra Świętej Anny jest jednym z lepszych punktów widokowych woj. opolskiego i Wyżyny Śląskiej.  Możemy dojrzeć stąd Góry Opawskie, Jesioniki, Masyw Śnieżnika i Góry Bardzkie.  Przy odpowiednich warunkach pogodowych , zazwyczaj przy wschodzie słońca możemy dostrzec daleko na horyzoncie odległe około 200 km Tatry.

Fotorelacja z 2 stycznia 2023 r.

Opis autora zdjęć Adriana Biela prowadzącego stronę na facebooku Adi Bie

„Dzisiejszy widok na Tatry z Góry Św. Anny oddalone o 202km i wschód słońca nad elektrownią Łaziska z odległośći 60km od „Anki” 🧐🔭 Dziś przed wschodem słońca sprawdzając modele pogodowe postanowiłem się wybrać na Górę bo była szansa na zobaczenie Tatr, i po wjeździe na Górę się ukazały, chodź uważam że warunki były „średniawe” to i tak fajnie było zobaczyć Tatry tuż przed wschodem i na deser złapać wschód nad elektrownią Łaziska 🙂 Troszkę też było walki z drgającym obiektywem przez wiatr, przez co zdjęcia nie do końca uwazam za najlepsze, ale ciesze się z tego co udało się złapać, myśle że w przyszłości uda się trafic na lepsze warunki i będa jeszcze lepsze zdjęcia Tatr”

Tatry Wysokie widziane z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela.
Tatry Zachodnie widziane z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela.

 

 

Fotorelacja z 27 grudnia 2023.

Opis autora „Tatry Zachodnie i Tatry Wysokie widziane w ubiegłą środę z Góry Św. Anny z odległości ponad 200km, i Gliwice z ok. 40km 🔭🗻 – 27.12.23r We wtorek prognozy pogody podawały dość dobre warunki na dalekie obserwacje i możliwość zobaczenia Tatr i innych odległych punktów z Św. Anny w godzinach 14-15 w środę, oczywiście pojechałem zerknąć, Tatry Zachodnie były widoczne gołym okiem, a czubki Tatr Wysokich przez lornetkę/teleobiektyw, na pamiątkę je oczywiście sfotografowałem i opisałem 🙂

Tatry Wysokie widziane z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela.
Tatry Zachodnie widziane z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela.
Gliwice oraz pobliski industrial widziane z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela.
Maszt radiostacji w Gliwicach widziany z Góry Świętej Anny. Fot. Adrian Biela. Maszt ten liczący ok. 111m, to najwyższa drewniana konstrukcja w Europie.