Pasma Gór Świętokrzyskich z których potwierdzona została widoczność Tatr:

Grzbiet Krajeński Pasmo Wygiełzowskie
Łysogóry Pasmo Zelejowskie
Pasmo Wzgórz Tumlińskich Pasmo Chęcińskie
Pasmo Cisowskie Pasmo Klonowskie
Pasmo Dymińskie Pasmo Masłowskie
Pasma Jeleniowskie Pasmo Oblęgorskie
Pasma Ociesęckie Pasmo Orłowińskie
Płaskowyż Suchedniowski

Pasmo Orłowińskie to południowe pasmo Gór Świętokrzyskich rozciągające się od przełomu rzeki Belnianki na zachodzie, po dolinę Łagowicy na wschodzie. Pasmo Orłowińskie wchodzi w skład Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego.  Przez pasmo przebiega niebieski szlak turystyczny z Chęcin do Łagowa.  Zachodnia część porośnięta jest lasem (m.in. jodły, buki, dęby i sosny). Wschodni kraniec pasma jest terenem rolniczym. Właśnie z tej części pasma z kilku miejscowości tj. Sędka , Barda, Sadkowa  rozpościera się widok w kierunku południowym. Na dalekim horyzoncie ujrzeć można oddalone o blisko 200 km Tatry a także pasma Beskidów.

[190 km ] Tatry z Sadkowa w gminie Łagów

Sadków położony jest na Wzgórzach Bardziańskich Pasma Orłowińskiego w Górach Świętokrzyskich. Z kilku miejsc tej wsi można obserwować na dalekim horyzoncie oddalone o blisko 200 km Tatry a także wzniesienia Beskidu Sądeckiego i Wyspowego.

[200 km] Tatry i Beskidy z Sędka w gminie Łagów

Zdjęcia przedstawiają:  Tatry , Beskid Wyspowy Miejsce: Sędek . województwo świętokrzyskie , powiat kielecki.    50.763472, 21.027444 https://goo.gl/maps/UavYPvu8XUWEEb8q9   Wysokość […]